اتحاد روسای مجلس و دولت در موضوع بنزین منجر به ریخته شدن خون های زیادی شد/آخرین تصمیمات در ارتباط با ریاست مجلس

احمد نادری منتخب مردم تهران در مجلس یازدهم در گفتگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری موج، با اشاره به برگزاری جلسه  فراکسیون انقلاب اسلامی مجلس یازدهم، اظهار داشت: این جلسه با حضور ۶۲ نفر از نمایندگان مجلس یازدهم که در واقع منتخبان مجامع استانی سراسر کشور بودند برگزار شد، آقایان قالیباف، حاجی‌بابایی، نیکزاد، حسینی و میرسلیم به‌شکل رسمی نامزدی خود را برای تصدی ریاست مجلس یازدهم به فراکسیون انقلاب اسلامی اعلام کرده بودند.

وی ادامه داد: در جلسه ای که پنجشنبه شب در دفتر آقای حاجی بابایی برگزار شده بود، در آنجا به تفاهم رسیدند که آقای حاجی بابایی به نیابت از این دونفر برای ریاست مجلس شرکت خواهد کرد.

* مجلس دهم نسبتی با خواسته های کف جامعه نداشت

منتخب مردم تهران در مجلس یازدهم با اشاره به اولویت های مجلس یازدهم در بعد نظارتی، افزود: یکی از ایرادات وارد به مجلس دهم ضعف در بعد نظارتی آن بود و بخش زیادی از فعالیت آن هماهنگ با سیاست های دولت قرار گرفت و به نوعی وکیل الدوله بود.

نادری با بیان اینکه درمجلس دهم نمایندگان ابایی از کارهای غلط دولت نداشتند، گفت: در مجلس دهم رییس مجلس یک هماهنگی تمام عیار با رییس قوه مجریه داشت که درواقع اتحاد میان این دو،  مخصوصا در زمینه افزایش گرانی بنزین، منجر به بروز حوادثی در کشور شد که در آن زمان منجر به ریخته شدن خون های به ناحق زیادی شد.

وی با بیان اینکه بعد نظارتی مجلس دهم صفر بود، تصریح کرد: مجلس باید بالای سر دولت بنشیند و بر اجرای سیاست ها و حسن اجرای آنها نظارت کند.

نادری اظهار کرد:  نمونه انحراف بزرگ مجلس در بحث گزارش تفریغ و بودجه سال ۹۷ بود که بعد از بسته شدن بودجه بعدی، اعلام کرد انحرافات عجیب و غریبی از سوی دولت اتفاق افتاده است!

وی با بیان اینکه ۲۳ درصد از بودجه کشور در ریل واقعی قرار داشت، افزود: این موضوع نشان داد که مجلس در بحث مهم بودجه بسیار ضعیف عمل کرده است.

 

منتخب مردم تهران در مجلس یازدهم افزود: مجلس دهم اساسا نسبتی با خواسته های کف جامعه نداشت و بیشتر به خواسته های خود می پرداخت و به نوعی وکیل الدوله بود تا وکیل المله!

وی با اشاره به عملکرد مجلس در بحران کرونا،  اظهار داشت: از نخستین جاهایی که در ایام شیوع کرونا تعطیل شد، مجلس بود که این امر بسیار عجیبی است.

نادری بیان کرد: بنابراین مجلس یازدهم باید دولت را به ریل واقعی خود برگزداند.

*روز پنجشنبه مجلس را بازگشایی خواهیم کرد

منتخب مردم تهران در پایان خاطر نشان کرد: در عصر روز بازگشایی مجلس که جلسه فراکسیون انقلاب اسلامی برگزار خواهد شد که جمع بندی موضوع ریاست را خواهیم داشت و انشالله روز پنجشنبه مجلس را بازگشایی خواهیم کرد.

بیشتر بخوانید:

ضرورت نظارت مجلس بر عزل وزرا/ عزل وزیر صنعت یک بازی سیاسی است

در مصوبات مجلس دهم شیطنت پارلمانی اتفاق افتاده است/ ضرورت دسترسی نمایندگان به اطلاعات دستگاه های اجرایی

تقویت بنیان‌های اقتصادی اولویت مجلس یازدهم قرار گیرد

مجلس یازدهم باید دولت را از خواب هفت ساله بیدار کند

دستگاه های اجرایی در اجرای قانون برنامه ششم ضعیف عمل کرده اند/مجلس از ابزارهای نظارتی خود استفاده نکرد

ضرورت اصلاح ساختار اداری کشور در مجلس آینده

عدالت مالیاتی؛ اولویت مجلس آینده

دولت با اعتماد به غرب کارخانه ها را به تعطیلی کشاند/ اولویت مجلس یازدهم نظارت بر مسائل اقتصادی خواهد بود

لینک خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یک × سه =