بیکاری منشا قاچاق در شرق هرمزگان است

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، حسین رئیسی منتخب مردم شرق هرمرگان در دوره یازدهم مجلس شورای اسلامی در نشست خبری با خبرنگاران، عنوان کرد: اقتصاد دریا محور یکی از اقتصادهای پر بازده دنیاست و ما می توانیم از ظرفیت های دریابه گونه های کاربردی استفاده های موثری داشته باشیم.

وی افزود: تجارت و حمل نقل دریایی یکی‌ از ایمن‌ ترین و ارزان ترین حمل و نقل ها در دنیاست که کشورهایی که از ساحل برخودار هستند از قابلیت های آن نیز استفاده خواهند کرد خوشبختانه کشور ما در نقطه بسیار مهمی قرار دارد.

وی با بیان اینکه در بحث شیلات و آبریان ذخایر دریا محدود است، افزود: سال هاست صیادان در کنار دریا های عمان و خلیج فارس به صیادی مشغول هستند اما متاسفانه همکاری لازم در بخش دولتی کمتر صورت گرفته است که تلاش ما بر این است تا بتوانیم ساماندهی را در جهت رضایت صیادان به دست آوریم تا بتوانند از تسهیلات و کمک های بخش دولتی استفاده کنند.

منتخب مردم شرق هرمزگان در یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: نکته دیگری که می تواند به صیادان سنتی و بومی منطقه کمک کند کنترل صید های غیر مجاز است که خطر بسیار جدی را برای آبزیان هستند.

وی با تاکید بر اینکه باید تلاش کنی مصید غیر مجاز را مهار کنیم، عنوان کرد: اجازه ندهیم مهمانان ناخوانده با ابزار های‌ مجهز به ذخایر آسیب بزنند.

رئیسی بیان کرد: یکی از مشکلاتی که شهرهای ساحلی استان با آن مواجه هستند کمبود منابع آبی است، اگر بتوانیم در کنار سواحل نسبت به توسعه آبشیرین کن ها اقدام کنیم هم می توانیم آب شرب را در این مناطق تامین کنیم و هم قادریم در بخش آب کشاورزی مانند بعضی از کشور های حوزه خلیج فارس از منابع آب آبشیرین کن ها، بهره ببریم.

وی در خصوص مهم ترین نیازهای منطقه شرق استان، گفت: مهم ترین مسئله ای که باید بدان به صورت کلی پرداخته  شود مشکل بیکاری و نبود اشتغال است.

منتخب مردم شرق هرمزگان در یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه بیکاری می تواند منشا بسیاری از ناهنجاری های اجتماعی باشد، گفت: بیکاری یکی از دلایلی که جوانان منطقه به شغل های کاذب روی می آورند که برای خودشان هم ریسک بسیار بالایی دارد.

نماینده مردم شرق هرمزگان در یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی، با اشاره به اینکه بیکاری منشا قاچاق در شرق هرمزگان است، گفت: بیکاری می تواند منشا بسیاری از ناهنجاری های اجتماعی باشد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود عنوان کرد: ارتقاء شاخص‌های توسعه روستایی و ارائه خدمات نوین و تهیه برنامه اولویت‌بندی خدمات روستایی با توجه به شرایط منطقه‌ای و محلی و حمایت از گسترش کشاورزی صنعتی و صنایع روستائی باید مورد توجه دولت قرار گیرد.

نماینده مردم شرق هرمزگان در یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: باید چاره ای اندیشید و راه عمران و آبادانی و پیشرفت در تمام بخش‌ها به‌ویژه بخش اشتغال‌زایی و ایجاد کسب و کار را در پیش گرفت تا روند رشد و توسعه شهرستان بشاگرد و دیگر شهرستان‌های استان به جایگاه واقعی ارتقاء و به قطب مهم اقتصادی کشور تبدیل شود.

رئیسی، گفت: وقتی قرار است با فرد متخلف برخوردی انجام شود باید رعایت جوانب احتیاط و کمترین خسارت کار صورت بگیرد.

وی افزود: در این دوره مجلس شورای اسلامی تلاش می کنیم از نظر اداری میناب به آن جایگاه خود ارتقا پیدا کند و مدیران این شهرستان کسانی باشند که توانمندی در آنها وجود داشته باشد و اختیارات لازم در اختیار آنها داده شود که بتوانند جسور و چابک تر مسائل و مشکلات منطقه را حل کنند.

وی عنوان کرد: اکنون بیمارستان حضرت ابوالفضل(ع) میناب میزبان بیماران شرق استان و جنوب استان کرمان است که از خدمات این بیمارستان بهره می برند لذا باید در جهت تجهیز این مرکز درمانی اقدامات خوبی صورت گیرد.

وی با اشاره به محرومیت و پتانسیل های شهرستان بشاگرد عنوان کرد: بشاگرد را یکی از نمادهای محرومیت در کشور میشناسیم و خوشبختانه توانستیم دو فراکسیون را در این دوره مجلس تاکنون شروع کنیم و امیدواریم نهایی شود یکی‌ فراکسیون مناطق محروم و شهرهای کوچک و دیگری فراکسیون محرومیت زدایی و جهادی است که در همین راستا تاسیس شده است که نهادهای بسیار خوبی اعلام حمایت کردند تا نسبت به رفع محرومت در شهرستان های که دچار محرومیت و مظلومیت هستند بپردازند که بشاگرد قطعاجز اولویت ها خواهد بود.

نماینده مردم شرق هرمزگان در مجلس یازدهم با اشاره به مشکلات شهرستان بشاگرد افزود: اساسی ترین مشکلات شهرستان بشاگرد در بخش های راه است که از ۱۰۰ درصد راه های شهرستان بشاگرد تنها ۷ درصد آسفالت است و ۹۳ درصد آن خاکی است.

بنا بر گفته های رئیسی یکی بخش شهرستان بشاگرد  از ۴ بخش این شهرستان بصورت کامل از اسفالت برخوردار نیست.

رئیسی در پایان در خصوص اتمام پروژه جاده بلوار دانشگاه عنوان کرد: قبول داریم که این پروژه بسیار طولانی شده است که می توان آن را جز آثار ماندگار عنوان کرد که سالیان زیادی به طول انجامیده است و متاسفانه در این طول این مسیر بارها شاهد اتفاقات ناگواری بوده ایم  لذا از مسئولان می خواهیم با تمام امکانات در راستای اتمام این پروژه تلاش کنند.

لینک خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 × چهار =