تضمین می کنیم که به زودی باشگاه استقلال و پرسپولیس وارد بازار سرمایه شوند

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، مسعود سلطانی‌ فر وزیر ورزش و جوانان در جلسه خصوصی ‌سازی ۲ باشگاه استقلال و پرسپولیس با اشاره به روند اقدامات صورت گرفته برای واگذاری ۲ باشگاه سرخابی اظهار داشت: در چند ماه گذشته مراحل پیگیری خصوصی‌سازی استقلال و پرسپولیس را با جدیت و اولویت کاری انجام دادیم و اگر این عزم و اراده از سوی وزارت ورزش و سازمان خصوصی ‌سازی نبود و جلسات هفتگی به صورت مداوم برگزار نمی‌شد، شاید تا دو، سه سال دیگر نیز این کار صورت نمی‌گرفت.

وی در ادامه افزود: وزارت ورزش در سه، چهار سال گذشته این ۲ باشگاه را حتی بدون یک ریال اعتبار دولتی و صرفا از محل درآمد حاصل از تبلیغات، اداره کرده و هر ۲ تیم در بالاترین سطح لیگ حضور داشتند. سرخابی‌ها در این چند سال وضعیت خوبی داشتند و به لیگ قهرمانان آسیا راه یافتند.

سلطانی‌فر خاطرنشان کرد: در این شرایط تحریم، ما هیچ‌گونه هزینه‌ای برای ۲ باشگاه از اعتبارات دولتی انجام ندادیم. ولی از تعاملات و ارتباطات و همه ظرفیت‌های وزارت ورزش استفاده شد تا این ۲ باشگاه که بیشترین هوادار را دارند، به خوبی اداره شوند.

وی ادامه داد: اداره این ۲ باشگاه بدون اتکا به بودجه دولتی و در شرایط سخت تحریم به نحو مطلوبی انجام شد و امسال نیز هر ۲ باشگاه در بالای جدول لیگ قرار دارند و ۲ تیم به نیمه‌نهایی جام حذفی رسیدند و در لیگ قهرمانان آسیا نیز حضور دارند و این یکی از دستاورد‌های مهم وزارت ورزش محسوب می‌شود.

وزیر ورزش و جوانان اظهار داشت: امروز یکی از افتخارات دولت و سازمان خصوصی‌سازی این است که معضل بزرگ اداره این ۲ باشگاه به صورت دولتی حل شود و سهام ۲ باشگاه به مردم و هواداران واگذار شود. یقین داریم این اتفاق تاریخی و تاثیرگذار برای ۲ باشگاه استقلال و پرسپولیس و همچنین ورزش کشور است و در رشد این ۲ باشگاه و فوتبال ملی اثرگذار خواهد بود.

سلطانی‌فر ضمن قدردانی از همه افرادی که برای خصوصی‌سازی شدن ۲ باشگاه کمک کردند گفت: تشکر می‌کنم از مجموعه همکاران در وزارت ورزش و ۲ باشگاه استقلال و پرسپولیس، مسئولان عالی رتبه سازمان خصوصی‌سازی، وزارت امور اقتصاد و دارایی، اداره ثبت، دستگاه قضایی، وزارت راه و شهرسازی و همه دستگاه‌هایی که همکاری داشتند.

وی افزود: این دوستان کمک کردند که روند خصوصی‌سازی ۲ باشگاه استقلال و پرسپولیس تسریع شود و در اسرع وقت کار‌ها را انجام دادند که ما توانستیم پیشرفت خوبی در مراحل مستند سازی و آماده‌ سازی ای ن۲ باشگاه برای ورود به بازار سرمایه داشته باشیم. این را تضمین می‌کنیم که به زودی این ۲ باشگاه وارد بازار سرمایه شوند.

لینک خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دو × چهار =