جلالی زاده: وزیر کشور دولت سیزدهم توجه بیشتری به استان های محروم داشته باشد

یک‌فعال سیاسی اصلاح طلب با بیان اینکه وزیر کشور باید تسلط کافی بر امور اجرایی، سیاسی و اقتصادی کشور داشته باشد، گفت: وزیر کشوری در دولت سیزدهم انتخاب شود که توجه بیشتری به استان های مرزی و محروم داشته باشد.
جلال جلالی زاده در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به ویژگی های لازم برای وزیر کشور ، اظهار کرد: کسی که به عنوان وزیر کشور انتخاب می شود باید کشور و شخصیت های سیاسی  را به خوبی بشناسد. سابقه سیاسی خوب و اشراف کاملی به مسایل امنیتی، داخلی و خارجی و دیدگاه های احزاب و گروه های سیاسی داشته باشد.
وی ادامه داد: وزیر کشور باید  سعه صدر و تسلط کاملی بر حیطه وظایف وزارت کشور داشته باشد. وزیر کشور مهمترین وزیر کابینه به لحاظ سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی است و باید تسلط کافی بر امور اجرایی، سیاسی و اقتصادی کشور داشته باشد.
این فعال سیاسی همچنین افزود: وزیر کشور در انتخاب استانداران به ویژگی های استان، مقبولیت مردمی برای گزینه استانداری و ارتباط آن فرد با مردم و نیروهای استان توجه کند. همچنین وزیر کشور باید ارتباط خوبی با سایر وزارتخانه ها، نهادها و قوا داشته باشد.
جلالی زاده با بیان این‌ اعتقاد که وزیر کشور دولت دوازدهم استاندارانی انتخاب می‌کرد که تسلطی بر استان خود نداشتند، تصریح کرد: انتخاب استانداران استان های مرزی و محروم و استان هایی که بافت قومیتی دارند یکی از مهمترین وظایف وزیر کشور است.قردی به عنوان وزیر کشور دولت سیزدهم انتخاب شود که توجه بیشتری به استان های مرزی و محروم داشته باشد و  استاندارانی را برای این  استان انتخاب کند که انگیزه و تلاش کافی برای محرومیت زدایی از این استان ها داشته باشند زیرا انتخاب استانداران ناتوان، یکی از دلایلی است که موجب محرومیت این استان ها شده است. استان های محروم به استانداران مجری و متخصص نیاز دارد که ارتباط خوبی با مرکز داشته باشند.
انتهای پیام

نظرات بسته شده است.