رشیدی کوچی: دولت منتخب نگاه جناحی و سیاسی در تشکیل کابینه نداشته باشد

یک عضو کمیسیون امورداخلی کشور و شوراها در مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: ورود افرادی به کابینه که شعار فراجناحی می دهند اما در عمل نگاه جناحی دارند منجر به تضعیف عملکرد دولت می شود.
جلال رشیدی کوچی در گفت وگو با ایسنا، با تاکید بر  ضرورت تشکیل کابینه ای فراجناحی در دولت سیزدهم بیان کرد: اینکه دولت منتخب نگاه سیاسی و جناحی خود را در چینش کابینه دخالت ندهد، امری مهم تلقی شده و نشانگر اوج دموکراسی می باشد. هر چقدر رییس جمهور منتخب بتواند در این زمینه فراجناحی عمل کند به موفقیت های بیشتری دست خواهد یافت.

وی در ادامه اظهار کرد: اما نکته حائز اهمیت این است که افرادی که در کابینه با نگاه فراجناحی به کار گرفته می شوند در عمل نیز فراجناحی بودن را ثابت کنند. برخی از افراد تا زمانی که مسئولیت ندارند شعار فراجناحی بودن را سر می دهند اما زمانی که مسئولیت به عهده آنان گذاشته می شود به مرور زمان ماهیت حقیقی خود را نشان می دهند و از تخصص و کارآمدی فاصله می گیرند.

نماینده مردم مرودشت در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: ورود افرادی که شعار فراجناحی می دهند اما در عمل نگاه جناحی دارند منجر به تضعیف عملکرد دولت می شود. باید در تشکیل کابینه فراجناحی عمل کرد و نیروهایی را به کار برد که از تخصص و تعهد لازم برخوردار بوده و پای کار مردم بایستند.

رشیدی کوچی در پایان تاکید کرد: آسیب حزب بازی و بازی های سیاسی به مردم می رسد. مردم خواستار افرادی متخصص و متعهد هستند تا مطالبات آنان را شنیده و با برنامه به سمت تحقق آن حرکت کنند.

انتهای پیام

نظرات بسته شده است.