صباح زنگنه: بهبود روابط ایران و عربستان به نفع منطقه است

یک کارشناس مسائل خاورمیانه با بیان این که بهبود روابط ایران و عربستان به نفع منطقه است گفت: مسئولین دو کشور اجازه ندهند که دشمنان و مخالفان روابط دو جانبه را تخریب کرده و فاصله بیاندازند.

صباح زنگنه در گفت و گو با ایسنا، در خصوص اظهارات وزیر خارجه عربستان مبنی بر استقبال از گفت و گو با ایران گفت: سخنان اخیر وزیر خارجه عربستان را می توان مثبت تلقی کرد و این که آنها آمادگی دارند تا با جمهوری اسلامی ایران گفت و گو و مذاکره کنند حتما مورد استقبال مسئولین کشور قرار می گیرد.
وی افزود: اما این که گفته شده ایران باید تعهد خودش را درباره ی امنیت منطقه نشان دهد باید این نکته را بداند که جمهوری اسلامی ایران همواره دعوت به همکاری منطقه ای به منظور حفظ امنیت منطقه کرده است و همین مسیر را همچنان ادامه می دهد.
این کارشناس مسائل منطقه همچنین بیان کرد: اگر روابط ایران و عربستان رو به بهبودی برود به نفع همه ملت های منطقه است و علی رغم این که برخی سوء برداشت ها در گذشته وجود داشته و عوامل خارجی قطعا مایل نیستند که کشورهای اسلامی روابطشان را با یکدیگر گسترش داده و حسنه کنند باید مسئولین دو کشور هوشیاری  به خرج داده و به دشمنان و مخالفان فرصت ندهند که مانع برقراری روابط دو جانبه شوند و اجازه ندهند که این روابط دو جانبه تخریب شده و فاصله داشته باشد.
زنگنه یاد آور شد: به نظر می رسد در دولت آینده هم  روابط با کشورهای منطقه گسترش و بهبود یابد و ما در زمان انتخابات هم دیدیم که آقای رئیسی به همین موضوع اشاره داشتند و در روابط با عربستان باید احترام متقابل وجود داشته باشد و این روابط به نفع همه کشورهای منطقه است.
انتهای پیام

نظرات بسته شده است.