مستقیم از استودیو اربعین با حرم امام رضا (ع) / عطر مشهدی همه جا را پر کرد

به گزارش خبرنگار حوزه قرآن و عترت  گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان،تلویزیون اینترنتی اربعین در این قسمت از برنامه‌های خود نیز با محوریت شهادت امام هشتم مهمان خانه عاشقان اهل بیت (ع) بود. این تلویزیون به همت امور بین الملل و معاونت فضای مجازی سازمان با مشارکت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تولید و پخش می‌شود.
عطر ناب حرم مطهر رضوی بیش از همیشه استودیو تلویزیون اربعین را معطر کرده بود و بیشتر ارتباط‌های زنده برنامه نیز با مشهد مقدس برقرار می‌شد. ویژه برنامه شب شهادت حضرت علی بن موسی الرضا (ع) از ساعت ۱۴ آغاز شد. در این برنامه سید جلال معصومی مداح اهل بیت (ع) شعرِ به یاد ماندنی «آمدم‌ای شاه پناهم بده» را خواند. همزمان با ارتباط زنده مداحی معصومی، خطبه خوانی شب شهادت امام رضا (ع) در حرم مطهر این امام غریب برگزار می‌شد. خادمان حرم در صحن‌ها با فاصله گذاری اجتماعی نشسته بودند و برنامه را همراهی می‌کردند.
در آیین خطبه خوانی حرم رضوی حجت الاسلام و المسلمین احمد مروی تولیت آستان قدس رضوی سخنرانی کرد. وی در این سخنرانی به کمالات حضرت ثامن الحجج (ع) در زمینه علمی و معنوی اشاره کرد. تولیت آستان قدس رضوی در ادامه صحبت هایش به اهمیت بردباری در زندگی پرداخت و صبر را راه موفقیت انسان دانست. این کارشناس مذهبی صبر را فاکتور امام رضا (ع) در راه مبارزه با مامون دانست.
حجت الاسلام و المسلمین مروی گفت: صبر یعنی ملت مقابل دشواری‌های زمانه سر خم نکنند و در راه دین و وعده الهی صبور باشد. صبور بودن به معنای بی تفاوت بودن نیست. صبر یعنی باقی ماندن در مسیر و کم نیاوردن؛ صبر یعنی پایبندی به دین و عمل کردن به وظیفه در سخت‌ترین شرایط.
پایان بخش خطبه خوانی حرم رضوی (ع) صلوات خاصه امام رضا (ع) بود.
بیشتر بخوانید
ارتباط زنده با فعال دینی در آفریقای جنوبی و چالش اسلام هراسی / خادمی که با فرزند ۴۰ روزه خود به زیارت اربعین رفت
در ادامه و پس از بازگشت به استودیو ارتباط تلفنی با، ولی الله کلامی شاعر و ذاکر اهل بیت (ع) برقرار شد. وی علاوه بر مدح اهل بیت (ع) دقایقی شعری با زبان آذری خواند. همزمان با شعر خوانی کلامی، تصاویر حرم امام رضا (ع) پخش شد.
تازه ها، بخش بعدی برنامه بود که در آن گزارش‌ها و اخبار روز اربعینی و مذهبی در اختیار مخاطبان تلویزیون اربعین قرار گرفت. مجری این بخش علی ترابی بود.
ارتباط زنده با سید احمد علوی شاعر آیینی در بین الحرمین، دیگر بخش برنامه امشب تلویزیون اربعین بود. احمدی ابیاتی مناسبتی را تقدیم مخاطبان برنامه کرد.
در ادامه نوبت به بخش محبت آنلاین رسید. مهمان این بخش لیلا خوش مرام همسر شهید انصاری بود. او ابتدا خاطره‌ای از پیاده روی اربعین گفت. خوش مرام در ادامه گفت: همسر من سه سال و سه ماه پس از شهادت بازگشتند. داعش پس از شهادت پیکر ایشان را برده بود. تا زمان بازگشت بچه‌های من مدام بی تابی پدر را می‌کردند؛ سرانجام در روز میلاد حضرت زهرا (س) همسرم بازگشتند. همسرم ارادت ویژه‌ای به حضرت زهرا (س) داشتند و قسمت شد که در این روز به وطن بازگردند. اسم یکی از دخترانم به دلیل ارادت همسرم به بی بی دو عالم، فاطمه زهرا (س) نام گذاری شد.
خوش مرام ادامه داد: همسرم اربعین ۹۳ به زیارت سید الشهدا (ع) رفتند. سال بعد یعنی اربعین ۹۴ ایشان مسئول امنیت بین الحرمین بودند. شهید کاظمی و دیگر شهدای مدافع حرم حاجات خیلی‌ها را برآورده کرده اند. خودم و دوستانم بار‌ها از این شهدا حاجت گرفتیم.
در پایان این همسر شهید از ارادتش به امام رضا (ع) گفت و ایستاده مقابل تصاویر زنده از حرم ثامن الحجج (ع) برای برآورده شدن حاجات دعا کرد.
سید فرشاد علامه معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی تهران در ادامه برنامه روی خط آمد و از آخرین وضعیت کرونا در کشور و شرایط درمانی گفت. سپس سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین حسین انصاریان کارشناس مذهبی و پژوهشگر دینی پخش شد. سخنرانی حجت الاسلام انصاریان حول محور توحید و خداشناسی بود.
پایان بخش برنامه امشب نیز، ارتباط زنده با حرم مطهر امام رضا (ع)، گفت‌وگوی مذهبی، مداحی و مرثیه خوانی بود.
انتهای پیام/

لینک خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4 × 5 =