همکاری مشترک دانشگاه تهران با فولاد مبارکه در حوزه کارآفرینی

در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح شد؛
عباس زارعی هنزکی، رئیس پارک علم و فناوری دانشگاه تهران در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، اظهار کرد: همکاری دانشگاه تهران با فولاد مبارکه صنایع یک کار الزامی است و اکنون هم  دانشگاه تهران به عنوان یک دانشگاه نسل ۳ مفتخر است تا در سطح کلان به موضوعات مرتبط با فناوری بپردازد و تحقق آن تنها با همکاری صنایع امکان پذیر خواهد بود.
او ادامه داد: یکی از برنامه ریزی‌های ما این است که با همکاری صنایع، استارت آپ‌ها و کسب و کارهای نوپا را داخل پارک‌های علم و فناوری ایجاد کنیم تا بتوانند فضای غیر صنعتی دانشگاه را تامین کنند.
رفع مشکلات صنعت فولاد با همکاری پارک‌های علم و فناوری
رئیس پارک علم و فناوری دانشگاه تهران بیان کرد: صنایع فولاد با تاسیس مرکز تحول دیجیتال در فولاد، صنایع مربوط و صنایع مادری که مانند صنعت فولاد می‌تواند موثر باشد در حال شکل گیری است و تحقق این همکاری به رفع مشکلات صنعت فولاد کمک خواهد کرد.
او درباره فعالیت‌های پارک علم و فناوری در دوران شیوع ویروس کرونا گفت: شرکت‌های دانش بنیان در پارک‌های علم و فناوری با در اختیار قرار دادن دستگاه‌ها و پلتفرم‌های مربوط ما را قبل، حین و بعد از ویروس کرونا یاری دادند که از جمله این موارد می‌توان به برگزاری غیر حضوری کلاس‌ها و جلسات دانشگاهی اشاره کرد.
زارعی هنزکی در ادامه افزود: صنایع شیمیایی به منظور ضدعفونی سطوح و محیط‌های مربوطه از جمله اقدامات پارک علم و فناوری در دوران ویروس کرونا بود.
رئیس پارک علم و فناوری اضافه کرد: در تمام طول ویروس کرونا شرکت‌ها و پارک با رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی به فعالیت‌های خود ادامه دادند و به این منظور شرکت‌ها توانستند که در پیشگیری از ویروس کرونا و حفظ سلامتی افراد نقش موثری ایفا کنند.
زارعی هنزکی با اشاره به اینکه نخستین بار تحول دیجیتال از قاره اروپا آغاز شد، تصریح کرد: از آنجایی که هدف تمام پارک‌های علم و فناوری، رشد و پیشرفت صنایع کشور است؛ بنابراین لازم می دانیم تا از این تحولات به نحو احسن استفاده شود. برای تحقق این تحول عظیم همه زنجیره ها از قبیل همکاری و ارتباط بین پارک علم و فناوری، دانشگاه ها و صنایع را بکار گرفته ایم و فولاد مبارکه به عنوان پیشروترین صنایع کشور با توجه به نگاه توسعه ای در این زمینه تلاش زیادی می کند.
او گفت: مساحت ۱۴۰۰ متری و زیربنای ۱۷۰۰ متری در کنار یک دیتای بزرگ در مرکز تحول پارک علم و فناوری دانشگاه تهران ساخته شده است و باعث می شود تا اتفاقات صنایع دیجیتال در این حوزه کامل تر شود.
بیشتر بخوانید
انتهای پیام/

لینک خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 × 2 =