چند ماهی می ‌شود حسرت نبودن تماشاگران در ورزشگاه را می‌خوریم

به گزارش خبرگزاری موج، یحیی گل محمدی سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس در نشست خبری پیش از بازی با استقلال در مرحله نیمه نهایی جام حذفی گفت: قبل از اینکه صحبت‌های خود را شروع کنم ایام محرم را به تمام عزاداران تسلیت می‌گویم و امیدوارم با رعایت شیوه نامه‌ های بهداشتی مشکلی پیش نیاید.

او افزود: پزشکان و پرستاران هم مدافعان سلامت هستند و با تمام وجود کار می‌کنند. بهترین هدیه به آن‌ها رعایت مسائل بهداشتی است. فوتبال توانسته در این روز‌های کرونایی کمک کند تا مردم چندان دغدغه بیماری را نداشته باشند و به فوتبال و زندگی فکر کنند. فوتبال به مردم کمک کرده پای تلویزیون نشسته و تا حدی این بیماری را فراموش کنند.

سرمربی پرسپولیس تصریح کرد: دربی همیشه حساس بوده و در هر مقطعی یک بازی حیثیتی برای هر ۲ تیم است. در این بازی هر تیمی بتواند از موقیعت‌ها بهتر استفاده کند و تمرکز خوبی داشته باشد برنده میدان خواهد بود.

گل‌محمدی ادامه داد: تیم ما آمادگی لازم را دارد و از لحاظ فنی در وضعیت خیلی خوبی هستیم. از این شرایط راضی هستم. بازیکنانم در طول هفته خیلی خوب تمرین کردند.

او افزود: تیم ما در شرایط ایده ‌آل است و امیدوارم بتوانیم در طول بازی تمرکز خوبی داشته باشیم. استقلال تیم خوبی است و خط حمله خیلی قوی‌ ای دارد. باید در کار‌های دفاعی تمرکز لازم را داشته باشیم تا از این لحاظ لطمه ‌ای نخوریم.

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس توضیح داد: امیدوارم بازی جوانمردانه‌ای باشد. اتفاق‌هایی که در زمینه داوری رخ داد برای فوتبال ایران خوب نبود. داورانی که نام آن‌ها برای قضاوت دربی مطرح شد با در نظر گرفتن انصاف داوران خوبی هستند و من به شخصیت آن‌ها ایمان و اعتقاد داشتم. برای ما فرقی نمی‌کرد کدام داور قضاوت کند.

گل‌محمدی تاکید کرد: با این اتفاقی که افتاد شأن، شخصیت و اعتبار داوری را با دستان خودمان زیر سؤال بردیم. همه می‌دانیم شرایط داوران از لحاظ مالی و جایگاه خیلی سخت است و با این اقدامات بیشتر به منزلت داوری ضربه می‌زنیم.

او عنوان کرد: اینکه کمیته داوران از انتخاب داور دربی اطلاعی نداشته باشد تا حدی آدم را نگران می‌کند. باید به این مسائل بیشتر پرداخته شود که چرا در فدراسیون فوتبال باید داور را از جای دیگری انتخاب کند. در هر صورت برای پیام حیدری که شخصیت خیلی خوبی دارد و انسان سالمی است، آرزوی موفقیت می‌کنم.

سرمربی پرسپولیس درباره اینکه بازی فردا اولین دربی بدون تماشاگر در ورزشگاه آزادی است توضیح داد: واقعا حیف است چند ماهی می‌شود حسرت نبودن تماشاگران در ورزشگاه را می‌خوریم. برای خودمان بازی می‌کنیم، اما برد‌های خیلی خوبی داشتیم. دوست داشتیم همه این خوشحالی‌ها و شادی‌ها را با هواداران تقسیم کنیم.

گل‌محمدی اضافه کرد: شاید بازی بدون هوادار جذابیتی نداشته باشد. برای هواداران آرزوی سلامتی می‌کنیم و از آن‌ها می‌خواهم برای تیم ما در بازی فردا دعا کنند.

او در مورد فشردگی مسابقات گفت: متاسفانه برنامه‌ریزی فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ به شکلی بود که اصلا به تیم‌هایی که باید در لیگ قهرمانان آسیا بازی کنند توجهی نشده است.

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس افزود: لیگ فرسایشی را پشت سر گذاشته ایم. نیاز به بازی تدارکاتی داریم.

گل‌محمدی خاطرنشان کرد: بحث من برای لیگ قهرمانان آسیا است. اگر برنامه‌ریزی به شکلی بود که تا تیم‌های حاضر در باشگاه‌های آسیا فرصت بیشتری برای آماده سازی داشتند بهتر بود، اما این فرصت از ما گرفته شد. کار باشگاه‌های ایرانی در این رقابت‌ها خیلی سخت می‌شود.

او درباره اینکه آیا فکر می‌کند بازی فردا در طول ۹۰ دقیقه به اتمام می‌رسد یا خیر گفت: این موضوع به شرایط روحی و روانی بازیکنان بستگی دارد. آن‌ها باید تمرکز خوبی داشته باشند و بتوانند از موقعیت‌های خوبی که گیرشان می‌آید استفاده کنند. در این حالت تیم ما می‌تواند در ۹۰ دقیقه پیروز باشد.

سرمربی سرخپوشان درباره راهکار کادر فنی پرسپولیس برای مهار شیخ دیاباته گفت: ما از لحاظ فردی مدافعان خیلی خوبی داریم که بهترین مدافعان لیگ هستند. اگر غیر از این بود در این چند سال قهرمان نمی‌شدیم. لازمه قهرمانی در فوتبال این است که کم گل بخوری و خوب دفاع کنی.

لینک خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

19 − 8 =